Ugdymo karjerai diena

Gegužės 22 dieną Pajevonio pagrindinėje mokykloje surengėme Ugdymo karjerai dieną. Pakviesti apsilankė Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Kybartų ir Vištyčio pasienio užkardų pareigūnai. Jie papasakojo mokiniams apie pasieniečio profesijos ypatumus, atliekamas pareigas. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su pasieniečių naudojamais ginklais (teleskopinė lazda, antrankiai, pistoletas), galėjo išbandyti, kokios sunkios yra neperšaunamos liemenės.

1–10 klasių mokiniai buvos suskirstyti į komandas, turėjo sugalvoti savo komandos pavadinimą ir šūkį, atlikti įvairias užduotis, spręsti kryžiažodžius.

Po minėtų rungčių pasienio kinologas su savo šunimi pademonstravo vaikams trumpas komandas, kurias atlieka šuo pareigūnas. Rodė, kaip šuo, vardu Delta, suranda paklydusį žmogų ar draudžiamą prekę, kaip moka eiti greta, atsigulti. Vaikai galėjo pažaisti ir nusifotografuoti su keturkoju pareigūnu Delta.

Mokiniams tai buvo įspūdinga ir turininga diena.

Bibliotekininkė Asta Bendžiūnienė