Netradicinė žmogaus saugos pamoka

Spalio 20 d. Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinės mokyklos Pajevonio pagrindinio ugdymo skyriaus 5-tos klasės mokiniai lankėsi Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Vilkaviškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

Žmogaus saugos pamokų metu, aiškinantis temas apie gaisrus, jų kilimo priežastis, keliamus pavojus žmogaus gyvybei ar sveikatai, tinkamą elgesį kilus gaisrui, mokiniams kilo daug klausimų, į kuriuos galėjo atsakyti tik tą darbą dirbantys, kompetentingi žmonės. Todėl buvo nuspręsta apsilankyti Vilkaviškio PGT. Apsilankymo metu mokiniai ne tik gavo atsakymus į savo klausimus, bet ir buvo supažindinti su ugniagesio darbo specifika, įrankiais ir technika.

Pareigūnas papasakojo, kaip išvengti nelaimės, kokių saugumo priemonių reikėtų imtis, siekiant išvengti gaisro. Didžiausią įspūdį mokiniams paliko faktas, kad ugniagesiai ne tik ugnį gesina, bet ir gelbsti žmones iš visokiausių nelaimių, padeda medikams ar policijos pareigūnams patekti į patalpas, į kurias įprastai nepateksi.

Tokios išvykos skatina mokinius mokytis netradiciniu būdu, todėl reikia tikėtis, kad vaikai prisimins pareigūno patarimus, kaip elgtis pavojingoje situacijoje.

Žmogaus saugos mokytoja
Rūta Skeltienė