Mokiniai dalyvavo Kultūros paso renginyje

Aštuntos klasės mokiniai dalyvavo Kultūros paso renginyje Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre – muziejuje.  Edukacijoje „Matai ir matavimas senovėje“ moksleiviai susipažino su žmonių gyvenimo pokyčiais, matavimo istorija, senovinėmis matavimo priemonėmis, kuriomis ir mokėsi naudotis. Dirbdami poromis ir grupėse vaikai matavo sprindžiais, pėdomis ir uolekčiais. Biralus saikstė saujomis, gorčiais, svėrė „bezmėnu“. Edukacija vyko labai kūrybiškai – pritaikant senus daiktus, kuriant ir inscenizuojant pasakojimus, menant mįsles.

Paežerių dvaro kieme aštuntokai apžiūrėjo ir Kęstučio Inkratos fotografijų parodą „Gražios mūsų kalvos ant žemelės delno“. Muziejininkė Elena Rupeikienė tyrė rajono kraštovaizdį, parengė kalnų ir kalvelių vardyną, jų aprašus su senų žmonių atminty išlikusiais pasakojimais.

Įdomi edukacija, turininga fotografijų paroda – labai vertinga patirtis mokiniams.

Mokytoja Edita Želvienė