Konkursas „Gimtoji žemė Tavęs ilgisi ir savo širdyje Tavęs didžiai pasigenda“

Norėdami priminti apie iškilias mūsų krašto asmenybes, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus, Vilkaviškio viešoji biblioteka organizavo kūrybinių darbų konkursą „Gimtoji žemė Tavęs ilgisi ir savo širdyje Tavęs didžiai pasigenda“, skirtą Antanui Vaičiulaičiui atminti.

Š. m. birželio 22 d.  konkurso nugalėtojai buvo pakviesti į apdovanojimo šventę Paežerių dvaro ledainėje. Šventės metu garsaus kraštiečio dukros Danutė ir Aldona Vaičiulaitytės sveikino  konkurso laureatus.

Mūsų mokyklos 1–4 klasių mokiniams labai pasisekė:  Gintaras Gurgždaitis (3 kl.) tapo konkurso laureatu,  Gabrielė Vasiukevičiūtė (3 kl., mokyt. Vilija Bruževičienė) laimėjo II,  Andrėja Želvytė (1 kl., mokyt. Audronė Gurinskienė) – III vietą.

Papildomais prizais konkurso organizatoriai pradžiugino dar keletą mokinių. Vilkaviškio rajono viešoji biblioteka paskatinamąjį prizą įsteigė 6 kl. mokinei Jurgitai Lukoševičiūtei, o Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus prizas atiteko 5 kl. mokinei Taurai Avižinytei (mokyt. A. Gurinskienė).

Konkurso laureatams buvo įteiktos rašytojo Antano Vaičiulaičio dukrų Danutės, Joanos ir Aldonos įsteigtos premijos, kiti laimėję autoriai apdovanoti padėkos raštais, prizais. Šventės metu skambėjo literatūriniai kūriniai, dainos. Po renginio dalyviai dar neskubėjo: mėgavosi arbata ir saldumynais, apžiūrinėjo eksponuojamus dalyvių darbus, šiltai šnekučiavosi.

Mokytoja Vilija Bruževičienė