Anglų kalbos pamoka su svečiais iš Europos

Balandžio 16 d. Pajevonio pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su anglų k. mokytoja dalyvavo Vilkaviškyje J. Basanavičiaus aikštėje vykusiame Erasmus+ Jaunimo mainų projekto renginyje „Socialinė Europa: mitas ar realybė?“. Renginyje žaidėme įvairiausius žaidimus, bendravome su svečių šalių (Latvijos, Bulgarijos, Portugalijos, Ispanijos) jaunimu, vaišinomės arbata ir saldainiais. Pradžioje išskirtinai pristačius save, mūsų drovumas greitai išsisklaidė, jautėmės drąsiai, smagiai leidome laiką.
Renginio stotelėse mūsų laukė vis kitokia veikla: atspėti užsienio šalies pavadinimą iš duotų užuominų, perskaityti svečių šalių greitakalbes, diskutuoti apie mūsų gyvenime vis dar pasireiškiančią socialinę nelygybę. Teko gerai palaužyti liežuvį, prisiminti geografines žinias, pamąstyti apie lyčių nelygybę, tolerancijos stoką. Gaila, kad dar atsiranda žmonių, kurie smerkia kitą dėl įvairių priežasčių: kitokios religijos, išvaizdos ar kilmės. Smagu, kai vis dažniau imama apie tai kalbėti, diskutuoti. Tik kalbėdami, mėgindami suprasti kitą galime draugiškai ir taikiai gyventi.
Šis renginys puikiai atspindėjo taikos, tolerantiškumo, draugystės ir meilės siekį. Šiame renginyje jautėmės puikiai. Smagu, kai anglų kalba supažindina, suartina ir suvienija skirtingų tautų žmones, lavina bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius. Laikas, praleistas renginyje „Erasmus+“, praėjo ne tik naudingai, bet ir smagiai.

7 kl. mokinė Justina Lukoševičiūtė