Tolerancijos diena

UNESCO sprendimu nuo 1995 metų kiekvieną lapkritį, šešioliktą dieną, minime Tarptautinę tolerancijos dieną. 1996 metais prie šios iniciatyvos prisijungė ir JTO. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, žmonių, turinčių priklausomybės ligų, toleravimą. Organizuojami įvairūs renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitą.

Pajevonio pagrindinės mokyklos bendruomenė taip pat kasmet mini Tolerancijos dieną. Šiemet mokiniai klasių valandėlėse aiškinosi tolerancijos sąvoką, dalijosi mintimis apie pakantumą ir supratingumą. Vaikai iš popieriaus iškarpė ir dekoravo raktus, kuriais galėtų atrakinti simbolinę širdį. Ją ir raktus mokiniai suklijavo ant stendo, linkėdami kiekvienam atrakinti savo širdis, jose slypintį gerumą, pakantumą, atidą ir toleranciją.

Socialinė pedagogė
Rūta Skeltienė