„Tau ačiū, Tėvyne, už kalbą“ (M. Martinaitis)

Taip pavadinta Gimtosios kalbos savaitė (03-05–03-08), skirta valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Pirmadienį mokyklos bendruomenė rinko gražiausią lietuvišką žodį. Ant gimtosios kalbos medžio (jį kūrė devintokai) sužaliavo lapai su mokinių pasiūlytais žodžiais. Gražiausiais išrinkti du: AČIŪ ir MAMA.

Antradienį penktokai ir šeštokai rašė „Mažąjį diktantą“ (jo tekstas – „Vilnius – Gedimino miestas“). Raštingiausi – penktokė Brigita ir šeštokas Vilius.

Trečiadienį dvylika mokinių rungtyniavo „Dailiausios rašysenos“ konkurse (užduotis – perrašyti M. Daukšos „Prakalbos į malonųjį skaitytoją“ ištrauką). Nugalėjo penktokės Estera ir Taura.

Ketvirtadienį mokyklos bendruomenė rinkosi į baigiamąjį Gimtosios kalbos savaitės renginį. Jame vaikai dainomis ir eilėraščių posmais parodė gimtosios kalbos grožį ir vertę. Lietuvių k. mokytoja akcentavo, jog kalba – esminis tautiškumo požymis, o kalbos gyvybė glūdi sakytinėje liaudies kūryboje, ir pakvietė į tautosakinį „Liaudies protų mūšį“. Jį vedė mokyklos direktorius, rungėsi mergaičių ir berniukų komandos. Vaikai minė mįsles ir minkles, aiškino patarlių, priežodžių, frazeologizmų prasmę. Laimėtoja tapo mergaičių komanda.

Konkursų nugalėtojai apdovanoti knygomis, paskatinti prizais. Kalbos savaitės renginiai kvietė mokinius mylėti gimtąją kalbą – vieną seniausių, turtingiausių ir gražiausių pasaulyje.

Mokytoja Romualda Dausinienė