Mokiniai lankėsi Juozo Vitkaus inžinerijos batalione

Lapkričio 23 d. – Lietuvos kariuomenės diena. Šia proga Juozo Vitkaus inžinerijos batalione buvo surengta Atvirų durų diena. Pajevonio pagrindinės mokyklos 5-9 klasių mokiniai pasinaudojo galimybe susipažinti su kariuomenėje naudojama įranga, technika bei ginkluote, su karių tarnybos sąlygomis, apžiūrėjo kovinę bataliono techniką, išminavimo įrangą, ginkluotę bei karių ekipuotę. Visi norintieji galėjo išbandyti maskuotę, pasimatuoti neperšaunamas liemenes, šalmus, patikrinti kario žygio kuprinės svorį, paragauti kareiviškos košės, pasivaišinti arbata ar su visa kario ekipuote nusifotografuoti prie asmenukių sienos.

Šiais metais prie Inžinerijos bataliono organizuojamos Atvirų durų dienos noriai prisidėjo ir kiti Kauno įgulos kariniai vienetai. Karo policijos būrys pristatė savo turimą techniką ir įrangą, Krašto apsaugos savanorių pajėgos ‒ sunkiajai priešo technikai naikinti skirtus granatsvaidžius ir beatošliaužį prieštankinį pabūklą PV 110 bei lengvuosius pėstininko ginklus, savo naudojamą techniką, ekipuotę bei įrangą demonstravo Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas, Šaulių sąjungos atstovai bei Karo medicinos kariai. Karinių vienetų ekspoziciją batalione pirmą kartą papildė ir Karinių oro pajėgų sraigtasparnis, kuris tarp lankytojų susilaukė itin didelio populiarumo. Visi norėjo nors trumpam tapti pilotais, susipažinti su gelbėjimo įranga.

Sušalome, tačiau parsivežėme daug įspūdžių ir naują supratimą apie kariuomenę ir kario kasdienybę.

Socialinė pedagogė Rūta Skeltienė