Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias“

Yra sakoma: jeigu ant stalo nėra duonos, stalas yra tuščias.

Gegužės 25 dieną pradinių klasių mokiniai lankėsi bendruomenės „Virbalio vartai“ Senųjų amatų centre ir dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias“. Bendruomenės pirmininko Stasio Lopetos dėka prisilietė prie viso duonos gamybos proceso, spėliojo grūdų rūšis ir įrankių pavadinimus. Kartu su šeimininke Aldona kiekvienas formavosi savo duonos kepalėlį. Kol duonutė kepė, mokiniai audė grindų taką, liejo grabnyčią (žvakę), suko virvę, lipdė iš molio, žaidė žaidimus. Galvosūkių kampelyje jų laukė įdomios užduotys.

Edukacijos pabaigoje visi buvo pavaišinti karšta žolelių arbata, duona, kaimiškais lašiniais, dešra, skilandžiu, naminiu mieliniu pyragu, sūriu su medaus pilnu koriu.

Mokiniai grįžo linksmi, gerai nusiteikę, pilni emocijų. Labiausiai džiaugsmo teikė savo rankomis suformuotas, dar šiltas duonos kepalėlis.

Pradinių klasių mokytojos