Afrikos būgnų pamoka

Nuo seno žmonės žinojo apie būgnų skleidžiamo garso ir jo vibracijos magiškas galias, kurios pakelia nuotaiką, stiprina kūną, protą ir dvasią.

Balandžio 5 dieną Virbalio pagrindinės mokyklos Pajevonio pagrindinio ugdymo skyriuje vyko Kultūros paso edukacija „Afrikos būgnai“ 1-10 klasių mokiniams. Veiklą vedė profesionalus perkusininkas, edukatorius bei perkusijos studijos „Afrikos būgnai“ Vilniuje įkūrėjas Gediminas Mačiulskis.

2009 m. Gediminas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, mušamųjų instrumentų atlikėjo klasę. Ilgą laiką dirbo Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre. Artimiau su afrikietiška muzika susipažino 2003 m., kai dalyvavo festivalyje „PerKumania“ Prancūzijoje. Ten pirmą kartą pamatė gyvą, užburiantį ir pavergiantį afrikietiškų būgnų ansamblio pasirodymą. Ilgai svarstęs apsisprendė ir pasirinko Afrikos būgnų muzikos kultūros kryptį ir ėmė entuziastingai ir kryptingai specializuotis djembe, kenkeni, sangban ir dunun būgnų muzikoje. Edukatorius didžiulį dėmesį skiria afrikietiškai muzikai ir nuoširdžiai dalinasi savo patirtimi ir žiniomis su visais be išimties.

Šioje pamokoje mokiniai turėjo puikią progą išgirsti skirtingų afrikietiškų būgnų skambesį, jų atsiradimo istorijas. O svarbiausia, kiekvienas galėjo išmėginti savo jėgas grojime. Tai energijos, pozityvo ir gerų emocijų pamoka, kurioje kiekvienas yra dalyvis ir kūrėjas. Juk būgnai padeda paleisti baimę, blogas mintis, atveria kelią į pasitikėjimą ir džiaugsmą.

Muzikos mokytoja Irma Menčinskienė