Edukacinė išvyka „Vincas Kudirka ir knygnešių epocha“

Vasario 28 dieną 5-6 klasių mokiniai aplankė V. Kudirkos muziejų kaimyniniame Šakių rajone. Vaikai dalyvavo edukacijoje „V. Kudirka ir knygnešių epocha“. Pirmiausia išklausė pasakojimą apie XIX a. pabaigos Užnemunę, vėliau stebėjo filmą apie mūsų kraštiečio V. Kudirkos gyvenimo kelią ir nuveiktus darbus. Vaikams buvo įdomu sužinoti apie knygnešių veiklą, draudžiamų knygų gabenimą ir platinimą, išvysti vadinamąja „graždanka“ išspausdintą tekstą. Mokiniai sugiedojo valstybinį himną – V. Kudirkos „Tautišką giesmę“. Visus įtraukė baigiamoji edukacijos dalis: pasiskirsčius į komandas, reikėjo surasti muziejaus erdvėse paslėptus vokus ir atlikti juose surašytas užduotis.

Edukacinė išvyka „V.Kudirka ir knygnešių epocha“ priminė mūsų nueitą kelią į savarankišką valstybę – tai aktualu artėjant svarbiai datai Kovo 11-ajai.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja
Romualda Dausinienė