Trumpalaikis projektas „Arbatėlę gersiu, knygeles skaitysiu“

Visą kovo mėnesį specialioji pedagogė kartu su bibliotekininke vykdė trumpalaikį projektą pradinių klasių mokiniams ,,Arbatėlę gersiu, knygeles skaitysiu“, kurio tikslas – ugdyti savarankišką skaitytoją, gebantį susirasti, atsirinkti bei vertinti įvairaus pobūdžio knygas. Projektas aktualus tuo, kad „XXI amžiaus visuomenė nuolat bėganti ir skubanti, dažniausiai randanti laiko savo artimiesiems tik telefonu, trumposiomis žinutėmis. Popierines knygas keičia elektroninės, o šias, geriausiu atveju, trumpos ištraukos skaitinių knygose mokyklose. Vis dėlto yra daugybė priežasčių, dėl kurių knygas skaityti verta ir netgi būtina. Ypač jaunajai kartai“.

Projekto veiklų būta išties nemažai ir įvairių: mokyklos bibliotekoje buvo paruoštas stendas ,,Dešimt pasakų skaitymo privalumų“, mokiniai kartu su specialiąja pedagoge ir mokyklos bibliotekininke skaitė netradicinėje aplinkoje: pirmokai ir antrokai pasaką ,,Stebuklinga košė“, trečiokai ir ketvirtokai – animacinę pasaką ,,Saulė ir mėnulis“. Visų mokinių laukė ir kūrybinės užduotys. Kovo 15 d. veikla vaikams buvo išties įsimintina: mokykloje svečiavosi Pajevonio bendruomenės pirmininkė Danutė Želvienė, kuri pasakojo apie vaistinguosius augalus, jų naudą mūsų sveikatai, mažieji skaitytojai vartė knygeles, kuriose jie aprašyti, ragavo įvairias arbatas, rinko skaniausiąją.

Paskutinė projekto veikla – pasakos ,,Pirštinė“ skaitymas ir vaidinimas. 3–4 klasių mokiniai vaidino mažiesiems mūsų mokyklos skaitytojams, Minčių lietaus metodu išsiaiškino, kad yra daugybė priežasčių, dėl kurių knygas skaityti verta ir netgi būtina. Visi skaitytojai gavo atmintines apie skaitymo svarbą, vaidintojai – dovanėles. Na, o pabaigoje – skaniausios arbatos ragavimas. Kovo 29 dieną vaidinimą mokiniai parodė ir darželinukams.

Specialioji pedagogė Ilona Šmitienė

Trumpalaikis projektas pradinių klasių mokiniams „Arbatėlę gersiu, knygeles skaitysiu“