Pasaulio pažinimo pamoka mokyklos edukacinėje erdvėje

Mokyklos lauko edukacinėje erdvėje vyko ketvirtokų pamoka tema „Vietovės planas“. Pamokos tikslai: mokiniai, dirbdami grupėse, per 20 minučių papildys jau pradėtą braižyti mokyklos aplinkos planą; dirbdami grupėse, per 10 minučių suras mokyklos aplinkos plane pažymėtą vietą ir joje paslėptą „lobį“.

Praeitose pamokose mokiniai susipažino su plano sutartiniais ženklais, vietovės planų įvairove, patys mokėsi pagal pateiktą piešinį braižyti vietovės planą. Namuose vaikai braižė savo gyvenamosios vietovės planus.

Pamokos pradžioje pakartojome, kas yra planas, kokių esama jo sutartinių ženklų.

Išėję į lauką, mokiniai susiskirstė į 4 grupes. Kiekviena gavo po lapą, kuriame buvo pradėtas braižyti mokyklos planas. Mokiniai, vaikštinėdami po mokyklos aplinką, turėjo planus papildyti, vėliau juos pristatyti klasės draugams.

Įdomiausia vaikams buvo pagal žemėlapį surasti vietą, kurioje laukė paslėptas „lobis“.

Mokiniai sėkmingai įvykdė visas užduotis.

Mokytoja A. Zaveckienė