Pamokos, skirtos Europos kalbų dienai

Europos kalbų dieną mokykloje paminėjome tam skirtomis pamokomis devintoje ir dešimtoje klasėje. Jų tikslas – skatinti mokinius mokytis gimtosios ir užsienio kalbų, puoselėti kultūrų įvairovę. Pamokų pradžioje mokiniai gavo užduotis rasti informacijos, kada pradėta minėti Europos kalbų diena, kokie jos tikslai, kokių kalbų šeimų esama Senajame žemyne. Gavę užduočių lapus, mokiniai gilinosi į indoeuropiečių šeimos kalbų šakas, jų paplitimą Europoje, prisiminė svarbiausias tarptautinio bendravimo kalbas. Daug dėmesio skirta gimtajai lietuvių kalbai, jos vietai ir išsaugojimo problemoms daugiakalbėje Europoje. Gramatikos užduotyse patarlės, aforizmai, žymių žmonių sentencijos akcentavo kalbos svarbą ir vertę asmens ir visos tautos gyvenime. Nes „kalba – visų didysis, pačios tautos pasistatytasis paminklas“ (J. Balčikonis).

Mokytoja R. Dausinienė