Ekskursija į Kybartus

Rugsėjo dvidešimtą dieną šeštos ir septintos klasės mokiniai apsilankė Kybartuose – pasienio mieste, kuris itin svarbus buvo Antrojo pasaulinio karo metais. Pirmiausia vaikai pabuvojo Kybartų pasienio užkardoje ir kelio kontrolės poste. Jame pasitikę pareigūnai pasidalino savo darbo ypatumais: parodė, kaip veikia pirštų antspaudų skaitytuvas, kaip aptinkami nelegalai, kaip atskiriama asmens dokumento klastotė nuo originalo. Pasienio užkardoje mokiniai susipažino su tarnybiniu šunimi – vokiečių aviganiu Dinu. Nors jam jau aštuoneri su puse metų ir tarnybos laikas eina į pabaigą, keturkojis uoliai demonstravo savo sugebėjimus ir buvo draugiškas.
Apie Kybartų istoriją įdomiai papasakojo miesto bendruomenės pirmininkas. Mokiniai apžiūrėjo paminklą knygnešiams, Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčią. Labiausiai įsiminė apsilankymas geležinkelio stoties komplekso požemiuose. Skliautuoti rūsiai, pastatyti 1870 metais, išliko iki mūsų dienų. Apsemti vandens, jie atrasti 2002 metais remontuojant buvusį muitinės pastatą. Pašalinus vandenį, požemių erdvės pritaikytos kybartiečių kultūrinėms reikmėms.
Ekskursija mokiniams buvo turininga ir įdomi.

Socialinė pedagogė Rūta Skeltienė,
mokytoja Aldona Burbienė