Akcija „Apibėk mokyklą“

Mažas fizinis aktyvumas – viena būdingiausių šiuolaikinių vaikų gyvensenos ypatybių, be to, turi tendenciją mažėti. Jis yra viena iš didelio antsvorio, padidėjusio kraujospūdžio, cukrinio diabeto ir kitų tarp vaikų dažnėjančių susirgimų plitimo priežasčių.

Todėl Pajevonio pagrindinės mokyklos mokiniai nusprendė sudalyvauti Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro organizuojamoje akcijoje „Apibėk mokyklą“.  Spalio 8–12 d., po dviejų pamokų į mokyklos fojė rinkosi visi mokyklos mokiniai ir, gavę kūno kultūros mokytojos ženklą, bėgo aplink mokyklą.

Akcijos „Apibėk mokyklą“ tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Bėgimo laikas – tai ir bendravimo laikas, kada galima pabūti kartu su savo draugais ar pabendrauti su mokytoju kitoje aplinkoje. Vaikai, pabuvę lauke, atsipalaiduoja, geriau jaučiasi, nes daugeliui patinka bėgioti. Į klases jie sugrįžta žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni.

Socialinė pedagogė Rūta Skeltienė