5–8 klasių mokinių biologijos olimpiada

Gražią pavasario dieną vyko Vilkaviškio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų 5–8 klasių mokinių II turo biologijos olimpiada. Jos tikslas – puoselėti 5–8 klasių mokinių domėjimąsi biologija bei ugdyti gamtos mokslų ir bendrąsias kompetencijas. Olimpiados rengėjai – Lietuvos biologijos mokytojų asociacija, Lietuvos rajonų ir miestų savivaldybių administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriai bei Klaipėdos universitetas.

Olimpiadoje dalyvavo 28 Pilviškių „Santakos“ ir Gražiškių gimnazijų, „Ąžuolo“ progimnazijos, Bartninkų J. Basanavičiaus, Keturvalakių ir Alvito mokyklų-daugiafunkcių centrų, Sūdavos, Salomėjos Nėries ir Pajevonio pagrindinių mokyklų mokiniai. Jie užduotis atliko nuotoliniu būdu, prisijungę prie virtualios mokymosi aplinkos Eduka klasė. 5–6 klasei olimpiados užduotys parengtos atsižvelgiant į pagrindinio ugdymo bendrosiose programose apibrėžtą mokyklinį turinį. 7–8 klasei olimpiados užduotys parengtos vadovaujantis pagrindinio ugdymo bendrųjų programų (2008) biologijos turinio nuostatomis. 5–8 klasių olimpiados užduočių turinį sudarė: gamtos tyrimai, organizmų sandara ir funkcijos, gyvybės tęstinumas ir įvairovė, organizmas ir aplinka, biosfera ir žmogus.

Mūsų mokyklai atstovavusias mokines lydėjo sėkmė. Ugnė Alkevičiūtė (5 kl.) užėmė penktąją vietą, Skaistė Kriščiūnaitė (7 kl.) – ketvirtąją, Brigita Želvytė (8 kl.) – trečiąją.

Džiaugiuosi savo mokinių biologijos žiniomis. Linkiu sėkmės kituose konkursuose!

Biologijos mokytoja Edita Želvienė